lv:Mūsu DNS:Autosports:CUPRA and Mattias Ekström electrify the track LV/LV

CUPRA e-seja

CUPRA un Mattias Ekström ieved elektrību sacīkšu trasē.

Mattias Ekström ir īsts autosporta pionieris un savā 25 gadus ilgajā karjerā ir startējis visdažādākajās disciplīnās: autošosejā, kartingā un rallijā. Tagad zviedru sacīkšu braucējs ir gatavs doties trasē ar jaunu izaicinājumu. Viņš sēdīsies pie stūres kā jaunā CUPRA e-seja un pilotēs pasaulē pirmo elektrisko autošosejas sacīkšu automobili – inovatīvo CUPRA e-Racer.

 

Gan CUPRA, gan Ekströms ir pionieri savās jomās, tāpēc viņu spēku apvienošana simbolizē mīlestību pret sportu un nerimstošo inovāciju garu. Ekströms ir FIA rallijkrosa pasaules čempions, divkārtējs DTM čempions, trīskārtējs Čempionu sacīkšu uzvarētājs un viens no daudzpusīgākajiem autobraucējiem pasaulē. CUPRA apņēmības rezultātā tapa pasaulē pirmais simtprocentīgi elektriskais autošosejas sacīkšu auto. Ekström pievienošanās CUPRA komandai un elektrisko sacīkšu stratēģijas vadības uzņemšanās ir solis ceļā uz jaunu autosporta nākotni.  

"Pievienošanās CUPRA man bija dabiska izvēle. Pēc karjeras autosportā, kurā es iepazinu visu iespējamo veidu iekšdedzes dzinējus, man bija vēlme izmēģināt spēku elektriskajās autosacīkstēs kopā ar CUPRA, kas ir šī segmenta pionieris kopš tā pirmsākumiem," saka jaunais CUPRA e-vēstnieks. 
Kopā ar CUPRA inženieriem viņa pieredze un zināšanas noderēs nākotnes sacīkšu automobiļu izstrādē, izmantojot CUPRA E-Racer kā izmēģinājumu auto. Salonautomobilis spēj attīstīt 300 kW nepārtraukti pieejamas jaudas un 500 kW maksimālo jaudu. Paātrinājums no 0 līdz 100 km/h aizņem tikai 3,2 sekundes, un maksimālais ātrums ir 270 km/h. Un tas viss ar alternatīvu piedziņu.

"Elektriskā piedziņa būs CUPRA sacīkšu stratēģijas kodols. Liekot lietā Matiasa pieredzi autosportā un mūsu inovāciju prasmes, mēs pārveidosim sacīkšu nākotni un radīsim jaunu pieredzi pasaules autosportā," saka Antonino Labate, CUPRA stratēģijas, biznesa attīstības un ražošanas direktors.

Matiasa Ēkstrema un CUPRA jaunākā elektriskā konceptautomobiļa prezentācija notiks šā gada IAA Frankfurtes starptautiskajā autoizstādē, tāpēc sekojiet līdzi jaunumiem.