lv:Mūsu DNS:CUPRA Experience :DJ Argy’s creative process LV/LV

DJ Argy

Kopīga aizraušanās sniedz divkāršu prieku.

Pastāstiet mums par savu muzikālo gaumi.

Kad man bija 15 gadi, es regulāri apmeklēju vietējo mūzikas veikalu. Kādu dienu tā darbinieks iedeva man kompaktdisku ar mūzikas veidošanas programmu. Kad uzinstalēju to savā datorā, veselu nedēļu neizgāju no mājas. Tā tas viss sākās. Tagad es uzstājos visā pasaulē.


Kāds ir tavs radošais process?


Mani ieraksti vienmēr top studijā, parasti ļoti agri no rīta. Mani gulēšanas paradumi nav tādi kā vairumam citu mākslinieku. Patiesībā mans miega režīms ir vairāk kā bankas darbiniekam. 

Visu savu mūziku es radu pats. Būšana vienatnē ir arī ļoti terapeitiska, un izolācija parasti atbrīvo manu radošo garu. Kopdarbu radīšana elektroniskās mūzikas jomā ir nedaudz sarežģītāka un nav tik izplatīta.

Taču man patīk sadarboties ar cilvēkiem, kuri piedāvā kaut ko pavisam atšķirīgu. Tāpēc man ļoti patīk sadarboties ar dziedātājiem: viņiem ir citi talanti, bet mums ir kopīga kaislība. Ir aizraujoši atrast cilvēkus, kuri arī patiesi mīl to, ko dara, kuri ieklausās sevī un kuriem patīk kaut ko radīt kopā.

Vai uzstājoties jūtat īpašu saikni ar publiku?


Uzstājoties dzīvajā, mana domu plūsma pilnībā izmainās, pazūd laika un vietas sajūta. Pilnīgi tas pats notiek arī studijā, kad strādāju pie jaunas dziesmas. Tā jūtas ne tikai radoši cilvēki – tā notiek ar jebkuru, kad pašreizējais brīdis pārspēj visu pārējo.

Taču burvība slēpjas tajā, kā likt publikai sajusties pilnībā atvērtai un gatavai dejot pie jebkuras dziesmas. Ja tā nebūtu, dīdžeju vietā jau sen būtu nākuši nejaušā secībā salikti dziesmu saraksti. Nav tādas burvju pogas, kas acumirklī rada īpašu noskaņojumu.


Tomēr, kad tā notiek, šī sajūta ir ļoti spēcīga, gandrīz taustāma. Es precīzi sajūtu mirkli, kad saplūstu ar publiku. Nekas mani neiepriecina tik daudz kā dalīšanās tajā, kas man patīk, ar citiem.

 

Elki?


Es apbrīnoju cilvēkus, kuri ir izturējuši laika pārbaudījumu. Tādi mākslinieki ar ārkārtīgi plašu repertuāru kā Rjuiči Sakamoto joprojām lieliski izklausās piecdesmit gadus vēlāk. Mani elki pārsvarā ir daudzpusīgi, virtuozi un vienmēr aktuāli mūziķi. Mans svētais grāls ir mūzika, ko neskar laiks.