lv:Owners:Pamācības:Maintenance tips LV/LV

CUPRA APKOPES PADOMI.

7 PADOMI, KAS BŪTU JĀZINA KATRAM CUPRA ĪPAŠNIEKAM.  

Lai uzturētu jūsu CUPRA optimālā stāvoklī, nepietiek reizi gadā aizvest to uz apkopi. Sīkas problēmas labāk atklāt un novērst savlaicīgi, pirms tās kļūst lielākas. Tāpēc ir svarīgi veikt regulāras apkopes pārbaudes, jo tās palīdzēs uzlabot jūsu automobiļa ilgmūžību, drošību un uzticamību.

1. Nomainiet eļļu

Lai aizsargātu dzinēju, eļļai jābūt labā stāvoklī, pareizā līmenī un ir jāievēro tās maiņas intervāli. Ja eļļas ir pārāk maz, dzinējā pastiprinās berze. Ja eļļas ir pārāk daudz, tā var nonākt sadegšanas kamerā un sabojāt katalītisko neitralizatoru.

Kad pienāk laiks mainīt eļļu un eļļas filtru, par to informē indikators instrumentu panelī. Ieteicamie eļļas maiņas intervāli ir šādi: ik pēc 15 000 km vai vismaz reizi gadā (hibrīda, dīzeļa un benzīna dzinējiem). Savukārt, ja esat elektroautomobiļa īpašnieks, jums par eļļas maiņu nav jāuztraucas vispār..

2. Pārbaudiet gaisa spiedienu riepās

Pareizs gaisa spiediens riepās un apzinīgs braukšanas stils paildzinās jūsu riepu kalpošanas laiku. Pareizais gaisa spiediens riepās parasti ir norādīts uzlīmē priekšējo durvju ailes aizmugurē. Pārbaudiet gaisa spiedienu riepās vismaz reizi mēnesī un pirms došanās tālākā braucienā. Jaunākiem CUPRA modeļiem ieteicamais spiediens riepās var būt norādīts arī uz uzlīmes durvju iekšpusē. Šaubu gadījumā vienkārši skatiet sava automobiļa attiecīgo rokasgrāmatu.

3. Regulāri pārbaudiet sava automobiļa šķidrumus

Jūsu automobilī tiek izmantoti dažādi šķidrumi, katram no kuriem ir sava unikāla (un svarīga!) funkcija – no bremžu šķidruma un vējstikla mazgāšanas šķidruma līdz eļļai un AdBlue. Informāciju par sava automobiļa apkopes prasībām skatiet īpašnieka rokasgrāmatās.

4. Mainiet filtrus

Putekļu un putekšņu filtrs ar aktivētās ogles kasetni aiztur gaisā esošos netīrumus un neļauj tiem nonākt automobiļa salonā. Putekļu un putekšņu filtrs ir regulāri jāmaina, lai netiktu traucēta gaisa kondicionētāja darbība.

Lai noskaidrotu, kad jāmaina filtri, skatiet apkopes intervālus.

5. Piefiksējiet datumu un neaizmirstiet veikt norādītās pārbaudes

Lai nodrošinātu kvalitatīvu darbību, automobiļiem ar hibrīda, benzīna vai dīzeļa dzinēju oficiālā CUPRA apkopes pārbaude ir jāveic pēc 30 000 km vai pēc 2 gadiem. Pēc tam regulārās pārbaudes jāveic ar 1 gadu intervālu.

Ja jums ir elektroautomobilis, sākotnējā pārbaude arī jāveic pēc 30 000 km vai 2 gadiem.

6. Kontroles un brīdinājuma indikatori

Kontroles un brīdinājuma indikatori informē par brīdinājumiem, kļūdām vai noteiktām funkcijām. Nevienam nepatīk ieraudzīt izgaismotu brīdinājumu, taču, ja tā notiek, ir svarīgi zināt, ko tas nozīmē, un pēc iespējas ātrāk rīkoties.

Indikatora nozīmi skatiet īpašnieka rokasgrāmatās

7. Padomi elektroautomobiļiem

Elektroautomobiļu uzturēšana ir par aptuveni 35% vienkāršāka. Tomēr arī elektroautomobilim ir nepieciešama regulāra apkope, gluži kā benzīna vai dīzeļa automobilim. Mēs veicam visas ierastās tehniskā stāvokļa pārbaudes, taču pārējās apkopes darbības gan ir atšķirīgas.

  • Uzlādes kabelis: mēs pārliecināmies, ka kabelis ir savā vietā, un vizuāli pārbaudām tā stāvokli
  • Augstsprieguma akumulators: mēs pārbaudām uzlādes līmeni un uzlādējam to, ja nepieciešams
  • Augstsprieguma komponenti un augstsprieguma kabeļi: mēs pārbaudām, vai tie nav bojāti un ir pareizi izvietoti un nostiprināti

 

Sazināties

Ja vēlaties uzzināt vairāk par apkopi vai pieteikt apmeklējumu, sazinieties ar savu CUPRA Master pārstāvi.