lv:Mūsu DNS:Garage:CUPRA enters EXTREME E LV/LV

EXTREME E

CUPRA paziņo par piedalīšanos Extreme E: Sacensība ar laiku.

Elektrifikācija un dinamika vienmēr ir bijušas CUPRA zīmola pamatvērtības, par ko liecina piedalīšanās Formula E sērijā kopš tās pirmsākumiem un pasaulē pirmā elektriskā autošosejas sacensību auto CUPRA E-Racer izveide. Šodien CUPRA vīzija par pilnībā elektrisku mobilitāti ir vēl svarīgāka nekā jebkad, jo zīmols gatavojas piedalīties sacensībās, kurām sekot līdzi varam mēs visi. 

Līdz ar Eiropā pirmās CUPRA Garāžas atklāšanu Hamburgā Vācijā CUPRA paziņoja par piedalīšanos Extreme E sacensību sērijā, apvienojot spēkus ar ABT Sportsline komandu kā galvenais partneris, palīdzot nokomplektēt inženieru un braucēju sastāvu šim aizraujošajam elektriskajam piedzīvojumam.

 

Kas ir Extreme E?

Formula E dibinātāja Alehandro Agaga (Alejandro Agag) radītā Extreme E sērija ir pasākums ar vēlmi pārveidot autosportu. Aizvedot elektriskās autosacīkstes uz pasaules visattālākajiem nostūriem četros kontinentos, tostarp Arktikā, tuksnesī, lietusmežā, uz ledāja un okeānā, tā mērķis ir uzsvērt klimata pārmaiņu problēmas, ar ko saskaras dažādas ekosistēmas, un vienlaicīgi demonstrēt pilnībā elektrisku apvidus automobiļu spējas ekstremālos apstākļos.

cupra extreme e front view

Viegli elektriskie bezceļu sacīkšu automobiļi piedalīsies dažādās sacensībās, kas notiks kvalifikācijas, pusfinālu un fināla sprinta formātā, veicot divus apļus 8 kilometrus garā bezceļa trasē. Atbalstot dzimumu līdztiesību autosportā un darba vietā, komandu sastāvā būs pa vienam vīrietim un pa vienai sievietei, kuri mainīsies vietām pirmā apļa beigās. Kā pirmais komandas dalībnieks jau ir apstiprināts CUPRA zīmola vēstnieks Matiass  Ekström, un drīzumā tiks paziņota arī daiļā dzimuma pārstāve.

 

Extreme E mērķis ir atbalstīt ilgtspēju un popularizēt elektriskos transportlīdzekļus, rūpējoties par mūsu planētu, kas ir daļa no CUPRA vīzijas. Extreme E uzraudzīs neatkarīgu speciālistu komisija no Kembridžas un Oksfordas universitātēm. Pasākuma organizatori turklāt ir ierosinājuši transportēt visu sacensībām nepieciešamo ar īpaši pielāgotu Lielbritānijas pasta kuģi, kas kalpos arī kā mobila vides izpētes laboratorija, ļaujot atteikties no aviotransporta un ar to saistītajiem izmešiem, atbalstot ekoloģisko ilgtspēju un vēl vairāk mazinot ar globālo transportu saistīto ietekmi uz vidi.

CUPRA e-autosporta akadēmija

Preses konferencē ar CUPRA, ABT un Extreme E vadības piedalīšanos CUPRA izpilddirektors Veins Grifitss (Wayne Griffiths) atklāja arī, ka CUPRA strādā pie pasaulē pirmās elektriskā autosporta akadēmijas izveides. Ar šo jauno projektu, kas akcentē zīmola vadošo lomu autosporta pasaulē, CUPRA piedalīsies elektrisko sacensību attīstībā, apmācot jaunāko sacīkšu braucēju paaudzi. Akadēmijas izveidē zīmols izmantos savu pieredzi, kas gūta pasaulē pirmā elektriskā autošosejas sacīkšu automobiļa CUPRA e-Racer izstrādes gaitā.

 

Šobrīd sacensībai par labāku nākotni ir lielāka nozīme nekā jebkad agrāk. Un šī ir sacensība, kurā uzvarēt varam tikai visi kopā.