lv:Mūsu DNS:Garage:Launch of CUPRA Born, our first 100% electric car LV/LV

CUPRA pirmais pilnībā elektriskais automobilis ir klāt

CUPRA paziņo par gaidāmu modeli, kas izmainīs priekšstatu par elektriskajiem automobiļiem. Kopš prezentācijas pagājušā gada Ženēvas autosalonā el-Born konceptautomobilis ir saņēmis uzslavas par eleganto izskatu un raksturu. Neskatoties uz pozitīvajām atsauksmēm, dizaineri un tehniskā centra inženieri neapstājās pie sasniegtā. Viņi turpināja pilnveidot automobili, piešķirot tam sportiskāku raksturu un vēl iespaidīgāku vizuālo tēlu. Šī darba rezultātā ir tapis zīmola pirmais pilnībā elektriskais modelis – CUPRA el-Born.

Jaunais modelis tiks ražots Cvikavas rūpnīcā Vācijā, paaugstinās uzņēmuma peļņu un perfekti saskanēs ar CUPRA zīmola filozofiju un mērķauditoriju.

CUPRA izpilddirektors Veins Grifitss (Wayne Griffiths) to apraksta šādi: "CUPRA el-Born demonstrē visus CUPRA zīmola gēnus, un mēs attīstījām oriģinālo konceptautomobili jaunā līmenī, radot jaunu, sportisku un dinamisku dizainu un pārstrādājot tehnoloģisko saturu. CUPRA el-Born ir uzskatāms apliecinājums tam, ka veiktspēja un elektrifikācija lieliski sader savā starpā."

Izstrādājot CUPRA el-Born, būtiska uzmanība tika veltīta veiktspējai un dinamikai, kā rezultātā ir panākts iespaidīgi straujš paātrinājums – tikai 2,9 sekundes no 0 līdz 50 km/h. Sporta dinamiskā šasijas kontroles sistēma (DCC Sport), kas ekskluzīvi izstrādāta CUPRA el-Born MEB platformai, apvieno sportisku klīrensu ar sistēmu, kas automātiski pielāgojas jebkādiem apstākļiem un nodrošina izcilu braukšanas dinamiku.

CUPRA el-Born var lepoties ar vismodernākajām tehnoloģijām, piemēram, attēla projicēšanu vadītāja acu priekšā ar papildināto realitāti. Ar vienu uzlādi modelis spēs nobraukt līdz 500 km, pateicoties augstas efektivitātes 77 kWh akumulatoram (bruto: 82 kWh). Ātrās uzlādes opcijas ļauj CUPRA el-Born ar tikai 30 minūtes ilgu uzlādi nobraukt vismaz 260 km.

Salons ir veidots, ievērojot CUPRA filozofiju, kas apvieno kvalitāti un veiktspēju ar izsmalcinātību. Vislabāk to demonstrē sportiskie kausveida sēdekļi, jauna stūre ar braukšanas režīmu un CUPRA režīma pogām, kā arī augstvērtīgie materiāli. CUPRA el-Born salonā liela uzmanība ir pievērsta ne tikai detaļām un kvalitātei, bet arī ilgtspējai, izmantojot pārstrādātus materiālus.

Līdz ar jaunā CUPRA el-Born laišanu klajā 2021. gadā kļūs pieejama ilgtspējīga mobilitāte ar auto entuziastu kārotu raksturu un dinamismu. Tas būs unikāls un ekskluzīvs produkts tiem, kas meklē vismodernākās tehnoloģijas un vēlas minimāli ietekmēt apkārtējo vidi.