lv:Mūsu DNS:Garage:New concept car LV/LV

Jaunais CUPRA Tavascan

Nākotne ir klāt, un tā ir elektriska. Iepazīstiet CUPRA Tavascan konceptauto – CUPRA pirmo pilnībā elektrisko ielas transportlīdzekli..


"Mēs jau esam pierādījuši savas tehnoloģiskās spējas, izstrādājot pasaulē pirmo pilnībā elektrisko autošosejas sacīkšu automobili CUPRA e-Racer. Prezentējot pilnībā elektrisko CUPRA Tavascan konceptauto, mēs pārceļam šo vīziju ielu satiksmē un parādām, ka veiktspēja var būt elektriska,", saka CUPRA izpilddirektors Veins Grifitss (Wayne Griffiths).

Pilnībā elektriskajai apvidus kupejai ir simtprocentīgi elektriska piedziņa, pateicoties kurai šis jaudīgais un aerodinamiskais automobilis nerada pilnīgi nekādus izplūdes gāzu izmešus. Tam ir divi motori, kas atrodas katrā asī un pievada visiem četriem riteņiem 225 kW kopējo jaudu. Automobiļa grīdā iebūvētais 77 kWh litija jonu akumulators nodrošina CUPRA TAVASCAN konceptauto līdz 450 km autonomiju.

Elegantās virsbūves līnijas ir veidotas, domājot par dinamiku un efektivitāti. Izsmalcinātā šķidrā metāla krāsa izceļ pārklājošos toņu oglekļa šķiedru un elegantās vara krāsas detaļas. Elektrisko raksturu akcentē izgaismots CUPRA logotips starp gaisa atverēm, kas paredzētas akumulatoru dzesēšanai un gaisa plūsmas uzlabošanai, kas ir ļoti svarīgs apsvērums šim konceptautomobilim. Arī 22 collu turbīnas dizaina vieglmetāla diski ir veidoti tā, lai mazinātu gaisa pretestību un ļautu automobilim gluži vai slīdēt.

Tā kā automobilis nerada izmešus, aizmugurē nav izplūdes cauruļu, bet aizmugures difuzors nodrošina funkcionālu aerodinamiku un vienlaikus rada dinamisku iespaidu.  Plūdlīniju dizainu noslēdz eleganti pilna platuma aizmugures lukturi. 

 

Konceptautomobiļa salons ir stila un funkcionalitātes apvienojums. Turpinot ārienes formu un aerodinamikas motīvus, CUPRA Tavascan oglekļa šķiedras konstrukcija veido arī salonu ar viegluma sajūtu. Kontrastējošas krāsas, ko papildina LED fona apgaismojums, rada mierpilnu noskaņu šajā jaudīgajā spēkratā.

cupra tavascan electric concept

Pielāgojama telpa, kas veidota, domājot par braucēju vajadzībām. Tajā ir uzstādīti ērti 3D ādas reljefa kausveida sēdekļi ar integrētiem skalŗuņiem un viedtālruņa pieslēgšanas iespēju.  Spārna formas priekšējā panelī atrodas 12,3 collu digitālais vadības panelis, kas nodrošina vadītājam visu nepieciešamo informāciju, bet 13 collu infoizklaides ekrānu var pavērst pret pasažieri labākai redzamībai.

 

Jaunais CUPRA Tavascan konceptauto uzdrīkstas piedāvāt jaunu skatījumu uz ielas automobiļu nākotni.  Ieskatieties šajā nākotnē, kad tas tiks prezentēts šā gada IAA Frankfurtes starptautiskajā autoizstādē.