lv:Mūsu DNS:Autosports:The e-Racer takes its first steps LV/LV

CUPRA Motorsport: e-Racer sper pirmos soļus

Daudziem sacīkšu trase saistās ar motoru rēkoņu. Taču nākotnes sacīkstēs nebūs svarīgi, kuram ir visskaļākais motors – būs svarīgi, kuram ir vislabākais sniegums un inovācijas. Ja nu visjaudīgākais dzinējs izrādās arī visklusākais? CUPRA zina, ka īsts spēks nāk no iekšienes, un mēs esam gatavi pacelt pārsegu un ļaut pasaulei zem tā ieskatīties.

 

CUPRA e-Racer – pirmais E-TCR tehniskajiem noteikumiem pilnībā atbilstošais automobilis, ir sekmīgi veicis pirmo braucienu trasē Horvātijā. Ar auto akumulatoru speciālistu Rimac Technology kolektīva atbalstu mēs izmēģinājām e-Racer dažādos ātrumos, lai pārliecinātos, ka visi četri motori nodrošina vienotu un kalibrētu jaudu aizmugures riteņiem. Problēmas ar elektroautomobiļu sarežģītajām sistēmām un vadību nav nekāds retums, taču CUPRA E-Racer pirmais brauciens notika bez jebkādas aizķeršanās. Tā bija pirmā reize, kad pilnībā elektrisks CUPRA sacīkšu automobilis bija redzams trasē, un mūsu pirmais solis ceļā uz jaunu izpratni par autosportu.

 

"Mūsu sākotnējās šaubas par jauno elektrisko sistēmu sarežģīto integrāciju ātri nomainīja optimisms, kad redzējām, kā CUPRA pirmais elektriskais automobilis – un pirmais pilnībā elektriskais autošosejas sacīkšu automobilis – veic pirmo braucienu trasē," stāsta Havjers Sera (Xavier Serra), CUPRA Racing tehniskās attīstības direktors. "Tas ir kārtējais solis ceļā uz mūsu mērķi pārveidot autosportu un pieredzi sacīkšu trasēs."

Front view of the e-Racer on the road

CUPRA e-Racer sekmīgais pirmais brauciens ne tikai nodemonstrēja šī elektroauto iespaidīgo potenciālu, bet arī parādīja visai pasaulei, ka e-sacīkstes ir nevis tikai teorētiski iespējamas, bet gan autosporta nākotne. Un e-Racer ir gatavs rādīt ceļu pārējiem.

 

Šie ir tikai pirmie no daudzajiem gaidāmajiem soļiem. Visas elektroniskās sistēmas darbojas kā pienākas. Visi četri motori ir pareizi kalibrēti. Taču mēs zinām, ka varam sasniegt vēl daudz vairāk. Tāpēc CUPRA e-Racer nākamā pietura būs Kasteljoli trase, kur mēs turpināsim darbu pie sarežģītajām elektriskajām sistēmām un attīstīsim tā potenciālu tālāk. Mēs esam pārliecināti, ka CUPRA e-Racer būs pilnībā gatavs ieņemt vietu uz starta 2018. gada TCR Europe sērijas pēdējā posmā Circuit de Barcelona-Catalunya trasē šā gada oktobrī.

 

Patiesi autošosejas entuziasti novērtē ne tikai to, ko var redzēt vai dzirdēt. Tas ir kaut kas, kas rit dzīslās.

SĪKĀKA INFORMĀCIJA

Vai vēlaties zināt, kas notiks tālāk? Sekojiet mūsu Instagram @CUPRA_Official un Twitter @Cupra_Racing kontiem, un iesim šo ceļu kopā!